کتاب هرروز پنجشنبه است -اثر جوئل اوستین - انتشارات ققنوس - بانک کتاب

 

بخشی از کتاب هرروز پنجشنبه است اثر جوئل اوستین ترجمه شبنم سمیعیان

حقیقت این است که در این دنیا، همیشه کسی هست که با کمال میل، بخواهد جایش را با شما عوض کند، بخواهد مثل شما نفس بکشد، مثل شما راه برود، در جایی که شما زندگی می کنید، زندگی کند.
آیا اخیرا خداوند را به خاطر خانواده، دوستان، سلامتی و فرصت هایی که به شما داده است،شکر کرده اید؟

بهترين باشيد.
اين را بدانيد كه تا حد ممكن بهترين بودن به اين معنا نيست كه به اندازه همسايه تان موفق باشيد، يا به لاغرى خواهرتان باشيد، به اندازه همكارتان با استعداد، فعال و اجتماعی باشيد، كه اگر هيچ كدام اين ها نباشيد،هيچ اشكالی ندارد.
در همين قالبی كه هستيد احساس راحتی كنيد

اين را بدانيد كه وقتی در وضعيت دشواری قرار داريد،#خداوند يا دارد در درون شما تحولی ايجاد ميیكند يا از شما استفاده می‌كند تا در وجود فرد ديگری تحول ايجاد كند

یک لیوان آب کدر را با همه ی آلودگی ها و ذرات درونش تجسم کنید. اگر دائما آبی تمیز را درون این لیوان بریزیم تا محتوای لیوان سرریز شود،بالاخره همه ی آب کثیف از لیوان خارج می شود و آبی که لیوان را پر می کند، کاملا شفاف خواهد بود. لازم نبود که سعی کنیم از شر آب کثیف لیوان خلاص شویم. فقط بایستی آنچه را درست بود جایگزین می کردیم و طولی نمی کشید که آنچه غلط بود، از بین می رفت.
اگر به داشتن افکار درست عادت کنید، افکاری برخاسته از ایمان،امید،دلگرمی و "می توانم ها"؛ آنگاه ذهنتان دگرگون خواهد شد و خودتان را خوشبین، امیدوار، قوی و پر جرات خواهید یافت

این کتاب ارزشمند و فوق العاده از نويسنده پُرآوازه و محبوب آمريكايى كه جامعه‌ى ادبى امروز جهان در برابر قدرت كلام و كلماتش سر تعظيم فرو مى آورد، در هفت بخش منتشر شده است.
سه بخش نخست کتاب به مباحثی مانند هر روزتان را به پنجشنبه تبدیل کنید، شادی خود را ابراز کنید،‌ ساکت کردن حق‌السکوت بگیر‌ها و‌ برای جلب رضایت دیگران زندگی نکنید پرداخته است.
هدف كتاب اين است كه به شما كمک كند ذهنتان را طوری برنامه ريزی كنيد كه بتوانيد هر روز شادمانی را انتخاب كنيد مهم نيست كه با چالش‌هايی روبه رو می‌شويد، يا شرايطی پيش می‌آيد كه از پا درتان می‌آورد، درنهايت شماييد كه انتخاب می‌كنيد.
اوستين قدرت شفا بخشی خنده را به شما نشان ميیدهد و همچنين از طريق راه‌هايی كه او پيشنهاد می‌دهد، به جای قضاوت و انتقاد سريع، آن شادمانی و رضايتی را كشف خواهيد كرد كه تنها از وجود افرادی بر می‌خيزد كه الهام بخش و مشوق ديگران باشند

نظرات کاربران
تصویر امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید
شماره کارت
6395991145733515
شماره حساب
010340500842126
شماره شبا ملی
IR580520000010340500842126
بنام آقای محمد صادقی Mohammad Sadeghi