کتاب غرور و تعصب از جین آستین ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی نشر افق بانک کتاب

 

در این بخش قسمتی از کتاب غرور و تعصب جین آستین را برای شما مخاطبان بانک کتاب قرار داده ایم.

تعداد آدم‌هایی که من واقعاً دوست‌شان داشته باشم زیاد نیست، تعداد کسانی که نظر خوبی دربارةشان دارم از آن هم کمتر است. من هرچه بیشتر دنیا را می‌شناسم از آن ناراضی‌تر می‌شوم.
هر روز که می‌گذرد بیشتر معتقد می‌شوم که آدم‌ها شخصیت ناپایداری دارند و نمی‌شود روی ظواهر لیاقت یا فهم و شعورشان حساب کرد..

خودخواهی و غرور، دو چیز متفاوتند، هر چند که معمولا مترادف گرفته می شوند. ممکن است کسی مغرور باشد اما خودخواه نباشد. غرور بیشتر به تصور ما از خودمان بر می گردد، خودخواهی به چیزی که دیگران درباره ما می گویند...!

فقط هنگامی به گذشته بیاندیشید که یادآوری‌اش سبب رضایت‌تان شود…
از عیب و ایرادهای کسی که قرار است عمرت را با او سر کنی، هر چه کمتر بدانی بهتر است.

این رمان درجه یک با طنزی #ظریف و هوشمندانه و شخصیت هایی دوست داشتنی و دیالوگ هایی پرمعنا، داستان زندگی آقای بنت و پنج دختر مجرد وی در قرن نوزدهم را روایت می کند که بعد از اسکان دو نجیب‌زاده در همسایگی آن‌ها متحول می‌شود. مرد ثروتمند و موجهی بنام بینگلی و دوست ثروتمندتر وی آقای دارسی.
خانم بِنِت می‌کوشید تا هرطور شده مرد جوان را برای ازدواج به یکی از دخترانش مایل کند.
در حالی که بینگلی در همان ابتدا به دختر بزرگ‌تر آقای بنت، جین، علاقه‌مند می‌شود، دارسی مدام با الیزابت، دختر دوم آقای بنت که دختری پر انرژی و پر جنب‌وجوش است به مشاجره و درگیری می‌پردازد.
قهرمانان اصلی این رمان الیزابت و دارسی،آدمهایی که به تدریج به محاسن یکدیگر پی می برند.
شخصیت اصلی این داستان الیزابت بنت است که با مسائل مربوط به رفتار، تربیت، اخلاق، آموزش‌وپرورش، و ازدواج در طبقه ثروتمند بریتانیا دسته و پنجه نرم می‌کند.
غرور_و_تعصب، یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین رمان‌های تاریخ ادبیات جهان است که در آن بازیگوشی و انضباط، جنب‌وجوش و خویشتن‌داری، ارزش‌های رمانتیک و فضیلت‌های کلاسیک و بسیاری ویژگی‌های دیگر در تقابل و تعادل قرار گرفته‌اند. نهایتاً غرور جای خود را به سجایای والاتر می‌دهد و تعصب (یا پیش‌داوری) نیز در سیر داستان رنگ می‌بازد..

آستین از این اثرش به عنوان فرزندِ دلبندش ياد ميکند و مهمترين نكته در مورد آثار او و بويژه این کتاب، مهارتش در شخصيت پردازى با وجود تعدد شخصيتها، فضاى مفرح و نثر نيشدارِ هوشمندانه اش است و تاکنون نمایش های متعدد،اقتباس های تلویزیونی و چندین فیلم سینمایی از آن ساخته شده است.

نظرات کاربران
تصویر امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید
شماره کارت
6395991145733515
شماره حساب
010340500842126
شماره شبا ملی
IR580520000010340500842126
بنام آقای محمد صادقی Mohammad Sadeghi