کتاب زندگی دوم - اثر اس جی واتسون - مترجم شقایق قندهاری - نشرآموت - بانک کتاب

 

همگی ما، تمام مدت، نقاب به چهره زده ایم. ما چهره ای از خودمان، نمونه ای از وجود خویش را، به جهان، و به همدیگر ارائه می دهیم. ما بسته به این که همراه چه کسی هستیم و آن ها چه توقعی از ما دارند، چهره متفاوتی اختیار می کنیم.حتی زمانی هم که تنها هستیم، نقاب دیگری به چهره می زنیم؛ همان حالتی از خودمان که مورد پسندمان است.

شاید من نمی توانم زندگی بدون وجود هیو را متصور باشم چون خیلی وقت است که بدون او زندگی نکرده ام.شاید هیو به چیزی شبیه یک عضو بدن تبدیل شده است؛ چیزی که قدرش را نمی دانم؛ مگر اینکه نباشد.یا شاید هم او مثل جای زخم است.بخشی از وجودم است؛ گرچه من دیگر اصلا حتی متوجهش هم نیستم؛ با این حال قابل محو شدن هم نیست.

بعضی وقتها مدت زمانی که کسی را می شناسی چندان تعیین کننده نیست، بلکه آن چه به طور مشترک پشت سر گذرانده اید، اهمیت دارد.

حس می کنم دو پاره شده ام. نمی  دانم چه کسی هستم. یک زن خوب، کسی که از قوانین پیروی می کند، همان کسی که تفنگ را روی زمین می گذارد و تسلیم پلیس می شود، کسی که یک وکیل می گیرد و حقیقت را می گوید؟ یا آن یکی نمونه من، همان فردی که طبق غریزه اش عمل می کند و به جهنم که چه عاقبتی دارد؟ نمی دانم و تشخیص نمی دهم که چه تفاوتی ایجاد می کند.

انگشت هایم را روی عکس میکشم، یادم است که عادت داشتم دوربین عکاسی ام را با خودم همه جا ببرم؛ همانطور که مارکوس دفترچه طراحی، و دوستمان یوهان دفتر یادداشتش را همراهش همه جا میبرد. این اجسام صرفا وسیله و ابزار کار نبودند؛ بخشی از وجود ما بودند و همان کسی که بودیم.

همه ما رازهایی داریم ...
جولیا به ظاهر، زندگی خوبی دارد، اما هنگامی که متوجه می‌شود خواهرش در حمله فرد ناشناسی به قتل رسیده‌ است، این اتفاق ناگوار زندگی اش را زیرو رو میکند و از آنجا که خودش را در این اتفاق مقصر میداند و می‌خواهد هرطور شده به علت آن پی ببرد. از همین رو به پاریس سفر می کند تا دوستان خواهرش را پیدا کند. پس از مدتی، زمانی که تصور می‌کند پلیس موفق نشده سرنخی پیدا کند، تصمیم می‌گیرد خودش وارد عمل شود. درهمین رابطه سعی می‌کند با هویت خواهرش وارد سایت‌های اینترتی شود که خواهرش به آن ها سر می‌زده است، اما همه ما رازهایی داریم که ...

ساندی تایمز: اثری جذاب، خیره‌کننده و پر دلهره.
دیلی میرور: دارای پرداخت داستانی حیرت‌انگیز و به نهایت گیرا که رفته‌رفته هولناک می‌شود.

نظرات کاربران
تصویر امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید
شماره کارت
6395991145733515
شماره حساب
010340500842126
شماره شبا ملی
IR580520000010340500842126
بنام آقای محمد صادقی Mohammad Sadeghi